Televizoriai

Kone kiekvienuose namuose yra televizorius, o kai kuriuose net ir po keletą jų. Televizija jau yra neatsiejama žmonijos kasdienybės dalis. Kiekvieną dieną televizijos vartotojai stebi žinių laidas, filmus ir įvairius serialus. Kadangi televizoriai yra labai svarbūs žmonėms, gamintojai stengiasi juos daryti kuo funkcionalesnius ir net kuo geriau atrodančius, kadangi televizorius nuolat stovi kambaryje ir yra interjero detalė. Todėl televizorių yra keletą rūšių.

Senuose televizoriuose buvo naudojama visiškai kitokia gamybos technologija. Skyrėsi televizoriaus medžiagų tipas ir kokybė, o labiausiai skyrėsi ekranų technologija. Patys pirmieji televizoriai buvo gaminami su „lempiniais“ ekranais, kurie būdavo lempa apšviečiami iš vidaus. Šiuolaikiniai televizoriai turi LED, PLAZMA arba LCD ekranus. LCD ekranai jau kiek senesnė technologija. Šiandienos tendencija tai LED ir PLAZMA televizoriai. Pačių pirmųjų televizorių ekranai buvo itin maži ir tik po gana ilgo laiko tarpo buvo pradėti gaminti televizoriai su didesniais ekranais, bet palyginus su šiandienos televizoriais, jie visvien atrodytų maži.

Žmonės, kurie nusprendžia pirkti televizorių, nuolat abejoja, kokį jį pirkti, kiek jam pinigų reikia skirti ir kokių funkcijų jiem televizoriuje reikia. Visų pirma reikia nuspręsti pirkti LED ar PLAZMA televizorių. Šių tipų televizoriai skiriasi tuo, kad PLAZMA modeliai yra brangesni, jie nėra tokie ilgaamžiški kaip LED modeliai, bet, anot vartotojų, vaizdo kokybė yra stulbinanti. LED tipo televizoriai yra pigesni, jie tarnauja ilgiau, tačiau spalvos nėra tokios tikroviškos ir vaizdas ekrane nepalieka tokio įspūdžio, kaip PLAZMA modelių televizoriuose. Taip pat dauguma televizorių turi 3D, interneto, wifi ir kitas panašias funkcijas, bet ar jiems reikia jų ar ne – pirkėjai turi nuspręsti patys.

Jau patys pirmieji televizoriai paliko didžiulį žingsnį į priekį technologijų eroje. Žmonės galėjo pramogauti tiesiog būdami namuose. Šių dienų televizoriai siūlo didžiulę įvairovę pramogų, kurias vartotojai gali patirti net neišeidami iš namų. 3D filmai, karaoke, net įvairūs žaidimai – visa tai jau kiekvienas gali išbandyti tiesiog televizoriuje. Kadangi prasidėjus pirmųjų televizorių gamybai, jie buvo itin brangūs ir prieinami tik labai pasiturinčioms šeimoms – priešingai nei šiandien.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *