Planšetiniai vs stacionarūs kompiuteriai

Stacionarūs kompiuteriai darbo priemone be kurios kažin ar išsisuktų iš padėties  sekretorė, stuodijuojantis asmuo bei mokytojai. Nešiojamų kompiuterių perkamumą padeda pasiekti netik veikimas: *mažas svoris, *kompaktiškumas, *menkesnės elektros energijos išlaidos, taip pat palanki kaina. Prieš 7-8 metus laptop kompiuteriai buvo gerokai brangesni , kompaktiškų kompiuterių kaina prasidėdavo nuo 4000 litų. Tobulėjant technikai ryškiai pamažėjo ir tokio tipo kompiuterių kainų dydžiai – dabar visiškai naują HP kompiuterį nesudėtinga pirkti ir už mažiau nei 2 tūkstančius LT.

Laptop ir standartinių kompiuterių palyginimas

Įkainojimas

Nepaisant ženklaus kainų menkimo nešiojamieji kompiuteriai dar kainuoja daugiau nei stacionarūs . Panašių techninių savybių tradicinio kompiuterio įkainojimas prekybos vietose daug maš  30% mažesnė nei “notebook’o” kompiuterio. Be abejo, kad įprastinio kompiuterio dar reiks pirkti tokius priedus kaip: * vaizduoklis, * klaviatūra  *kompiuterinė pelė Nešiojami kompiuteriai tokius priedus turi pridėtus. Tai truputėlį sumenkina kainų skirtumą.
Nešiojamo tipo kompiuterių patogumas
Tai yra svarbiausias nešiojamo tipo kompiuterių privalumas. Maži nešiojamojo kompiuterio išorinai išmatavimai ir svoris leidžia lengvai gabentis kompiuterį su savimi: * į ofisą, universitetą ar kelionę. Lietuvos Respublikoje ženkliai daugėjant “free” bevielio interneto wi-fi prieigų svarbius darbus įmanoma padaryti ne vien tik ofise arba iš namų. Taip pat, su li – jon baterija nešiojamuoju kompiuteriu nesunku keletą valandų naudotis neturint elektros maitinimo šaltinio.
Portabilaus kompiuterio remontavimas ir techninė priežiūra
Nešiojamą kompiuterį atnaujinti reikia kruopščiau negu stacionarų . Dėl brangesnių dalių ir sudėtingesnio montavimo laptop kompiuterio remontavimas  kainuoja daugiau. Nešiojami kompiuteriai gali būti naudojami įvariose vietose, todėl kartais gali pasitaikyti, kad įrenginys sugęsta išliejus kavos arba peino. Patekus į tokią situaciją būtina greitai išimti ličio jonų bateriją bei keletai dienų nešiojamą kompiuterį padėti pilnai nudžiūti. Nepavykus išimti akumuliatoriaus nedelsiant, “notebook’o” remonto išlaidos gali viršyti už įrenginio kainą parduotuvėse.
Tokio tipo kompiuterių pajėgumas
Šiandieninių nešiojamo tipo kompiuterių darbo greitis, vaizdo raiška yra užtektinai geri interneto naršymui bei kompiuteriniams žaidimams. Tokiu atveju jeigu dirbate aukštos kokybės vaizdų keitimu ar esate tikras kompiuterinių žaidimų fanatikas, turbūt labiau apsimokėtų rinktis ypač pajėgų tradicinį pc, kurį paprasčiau dažniau “paturbinti”.
Taigi, prieš planuojant nusipirkti kitą laptop kompiuterį naudingiau pagalvoti kokiu tikslu laptop kompiuterį naudosite, ir kokios savybės yra svarbiausios. Jeigu dažnai keliaujate, ar  mokotės kolegijoje, dėl portabilumo nešiojamas kompiuteris bus labai efektyvi mokymosi priemonė.
Nešiojamo Tipo kompiuteriai Lietuvos Respublikoje: augantis populiarėjimas Europos Sąjungos paramos lėšų dėka
Baltijos šalys pagal informacinių technologijų naudojimą patenka tarp lyderių rytinėje ES bei baigia pavyti vakarinės Europos šalis. Tokių kompiuterių populiarumas didėja ir dėl aktyvios EUROPOS SĄJUNGOS struktūrinių subsidijų rėmimo. Komunikacijos technologijų viešų paslaugų bei pojektų visuomenei didinimui pinigai yra skiriami nuo 2004 metų. Pirmo rėmimo etapo 2004 – 2006 metu sėkmingai įgyvendinta maždaug dvidešimt rėmimo projektų. Daugelis finansavimo planų yra turi bendro su web priegos plėtra viešajam sektoriui. Viena iš didžiausių šių užduočių tikslų užtikrinti neribotą priėjimą prie nešiojamų kompiuterių ir web tinklo  Lietuvos bibliotekose. Projektas buvo baigtas Prieš metus.
Nešiojami kompiuteriai bei kompaktiškų kompiuterių naudojimas Lietuvos Respublikoje : statistika
Kad gausi Europinė rėmimo lėšų parama duoda vaisių įrodo pastebimai išaugęs tokio tipo pc pirkimai mūsų šalyje. Stacionarūs kompiuteriai šiuo metu dažnai naudojami trijų ketvirtadalių Lietuvos piliečių. Aiškiai Pastebimas ženklus senesnių piliečių nešiojamo tipo kompiuterių naudojimo didėjimas – nuo 65 metų amžiaus kategorijoje IT technikos naudojimas pakilo apie 15 proc. ir dabar pasiekė 39.5%.
Buitinė technika internetu
Televizoriai su “Smart TV”
Smart Tv arba išmaniais televizoriais tai naujo tipo “plazma” TV su gausybe funkcijų. Visi tokie internetines parduotuves turi visos žinomos technikos gamintojos pavyzdžiu kaip Dell ar Dell. Apsipirkinėjant virtualiose pardutuvėse lengva išnagrinėti kompiuterių technikos savybes  kaip:

  • dydis
  • kompiuterio sunkumas
  • veikimo sparta
  • ekonomiškumas

Tuo pačiu, apie internetinėse prekybos vietose siūlomas prekes lengva susirasti vartotojų atsiliepimus. Daugelis įmonių siūlančių paslaugas internete naudojančios web parduotuves gali atvežti prekę be pristatymo mokesčių.

unknown-Plain Text-47.txt

7 iš 10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *