Palapinė pritaikyta ekstremalioms sąlygoms

Kintant klimatui net ir lietuviškos vasaros geba vis labiau nustebinti, o daugeliu atveju net nuliūdinti, kadangi netinkamas oras dažnai sugadina atostogas. O jei dar iš namų išeinate su saule, o miegoti nepasiruošus tenka lietuje – nusivylimas dvigubėja. Miegas ir poilsis gamtoje yra dažnas vasaros malonumas, kuriuo užsiima daugelis. Net ir tokiu atveju, jei astrologai pranešė puikų vakarą – būtina pasiruošti bet kokioms oro permainoms, kurios gali būti arti katastrofos ribos. Paprasčiausiai, pasikeitę ciklonai dažnai nustebina net ir pačius prognozuotojus. Detaliau norėtume kalbėti apie palapinę, kurią galite įsigyti www.a1.lt svetainėje. Gamtoje tai tampa jūsų namais, kurie privalo apsaugoti nuo bet kokių ekstremalių oro sąlygų. Kuo tinkamesnę išsirinksite, tuo didesnė tikimybė, kad net ir prastas oras nesugadins jums atostogų. Tačiau į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis tobulą variantą?

  • Karkasas yra tarsi palapinės stuburas, tad labai svarbu pasirinkti tokį „namą“, kuris tikrai nesulūžtų vos papūtus vėjui. Geriausia pagamintas iš metalo. Stiprumą garantuoja firmą, tad verta pirkti brangesni, tačiau stipresnį variantą.
  • Labai svarbu rasti tokią palapinę, kuri būtų neperšlampama. Šuo atveju rekomenduojamas polisteris. Jis ne tik apsaugo nuo lietaus, tačiau ir nuo ultravioletinių spindulių, tad net ir labai karštą dieną pačioje palapinėje bus saugu sėdėti. Jei jūsų palapinė, pavyzdžiui, iš nailono, įsidėkite plėvę, kurią galėtumėte panaudoti pradėjus lyti lietui.
  • Geriau žemesnė, tačiau platesnė palapinė, nei aukštesnė. Šis variantas labiau apsaugos jei jus nepasiruošusius užklups audra. Apskritai, taip tilps daugiau žmonių, o įropoti į palapinę galima ir keturiomis kojomis.

Jei palapinė, kurią įsigijote, visiškai atitinka pačias ekstremaliausias sąlygas, būtina pasirūpinti ir savimi. Kad ir koks oras ryte – įsidėkite kuo šiltesnių drabužių, kurie neperšlaptų ypač lietingai dienai. Nestatykite palapinės po medžiu – didėja galimybė, kad į jas bus trenkiama. Taip pat, nesinaudokite mobilaus ryšio priemonėmis. Geriausia – išjunkite jas. Jei yra galimybė – keliaukite miegoti į automobilį. Ten saugiausia vieta būnant miškuose. Ne visada galima sakyti, kad brangesnis daiktas yra kokybiškesnis, tačiau kalbant apie palapines ši sąlyga visiškai galioja. Paprasčiausiai – medžiagos iš kurių daiktas pagamintas daug geresnės.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *