Kompiuteriai Lietuvoje: augimas ES paramos fondų dėka

Lietuva pagal informacinių technologijų naudojimą yra tarp lyderių rytų Europoje ir baigia prisivyti vakarų Europos valstybes. Kompiuteriai ir jų naudojimas auga ir dėl aktyvios ES fondų paramos. Informacinių technologijų paslaugų ir infrastruktūros plėtrai lėšos yra skiriamos nuo 2004-tųjų. Pirmojo paramos etapo 2004 – 2006 metu sėkmingai įvykdyta 19 projektų. Dauguma jų yra susijusių su interneto priegos plėtra gyventojams. Viena iš projektų užduočių buvo užtikrinti nemokamą priėjimą prie kompiuterių ir interneto visose Lietuvos bibliotekose. Tai buvo įgyvendinta 2012 metais.

Kompiuteriai ir jų naudojimas: statistiniai duomenys

Kad aktyvi ES struktūrinių fondų parama duoda vaisių įrodo ženkliai išaugęs kompiuterių naudojimas mūsų šalyje. Kompiuteriai 2013 metais yra naudojami 75% Lietuvos gyventojų. Pastebimas ženklus vyresnių gyventojų kompiuterių naudojimo augimas – 60-74 metų amžiaus grupėje kompiuterinės technikos naudojimas padidėjo 14 procentų, ir dabar sieka 39,4 proc.

Kompiuterizacijos teigama įtaka prekybai

Kadangi vis daugiau Lietuvos gyventojų turi kompiuterius su internetu savo namuose arba gali jais nemokamai naudotis bibliotekose, jaučiamas ir elektroninio verslo augimas. Sparčiai kuriasi internetinės parduotuvės siūlančios įsigyti prekes ir paslaugas neišvykstant iš namų. Daugiau nei 40proc. interneto vartotojų yra įsigyję prekių ar paslaugų internetinėse parduotuvėse. Internetu dažniausiai yra perkami bilietai į renginius, drabužiai ir avalynę, buitinė technika, draudimo paslaugos, knygas bei laisvalaikio prekės.

Prie interneto vis dažniau jungiamasi telefonu

Tyrimo duomenys rodo, kad vis daugiau gyventojų naudojasi mobiliuoju internetu jungdamiesi telefonais ar planšetiniais kompiuteriais. Mobiliu internetu bent kartą per mėnesį naudojasi ¼ visų šalies gyventojų. Per metus mobilaus interneto vartotojų skaičius išaugo 5%.

Pilnai kompiuteriziuotas verslo sektorius

Kadangi per pastaruosius kelis dešimtmečius kompiuteriai tapo svarbiu darbo įrankiu, šiais laikais įmonės be jų tiesiog neišsiverčia. 2013 metų 1 ketvirčio duomenimis net 99,7% visų Lietuvoje veikiančių įmonių yra kompiuterizuotos! Beveik visos iš jų turi nuolatinę prieigą prie interneto. Populiariausia interneto  teikiama paslauga įmonių tarpe išlieka elektroninis paštas, juo kasdien naudojasi 85% verslo įstaigų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *