Kodėl laidiniai telefonai prarado savo populiarumą?

Laidiniai telefonai, atrodo, dar pakankamai nesenai turėjo išties didelį populiarumą bei buvo įrenginys, kurį būdavo galima rasti praktiškai kiekvienuose namuose. Vis dėlto, šiomis dienomis laidinius telefonus naudoja tik labai nedidelė žmonių dalis bei iš naudingo įrenginio tai pamažu tampa eksponatu. Tad kas lėmė tai, jog laidiniai telefonai taip sparčiai prarado savo populiarumą?

Iki 21-ojo amžiaus pradžios žmonių gyvenimo tempai buvo pakankamai nedideli. Žmonės pakankamai daug laiko praleisdavo namuose, o įvairių tolimų išvykų į kitus miestus ar net valstybes dažnausiai nepasitaikydavo. Būtent dėl to, laidiniai telefonai buvo tiesiog nepakeičiami, kadangi priežasčių susisiekti su kitais žmonėmis išeinant į darbą ar parduotuvę, kuri dažniausiai būdavo už vos kelių ar kelių dešimčių minučių kelio, tiesiog nebūdavo. Vis dėlto, situacija kardinaliai pasikeitė žmonijai įžengus į 21-ąjį – technologijų amžių. Žmonių gyvenimo sparta bei kasdien nukeliaujami atstumai sparčiai padidėjo, o namie praleidžiamas laikas sumažėjo iki minimumo. Būtent dėl to, laidiniai telefonai tapo beveik nebenaudojamu įrenginiu, kadangi jis tapo visiškai nepatogiu. Tuomet ladinius telefonus ir pakeitė žymiai patogesnė bei universalesnė alternatyva – mobilieji telefonai, kurie yra ne tik patogūs nešiotis į bet kurią vietą, tačiau ir suteikiantys pakankamai nemažai įvairiausių kitų funkcijų, kas leido konkurencinėje kovoje vienareikšmiškai nugalėti laidinius telefonus.

Iš esmės, spartus laidinių telefonų populiarumo kritimas puikiai atspindi sparčiai padidėjusį žmonių gyvenimo tempą, kuris iškėlė visiškai kitokius reikalavimus komunikacijos priemonėms, kuriuos puikiai atitiko mobilieji telefonai. Taip, laidinius telefonus net ir šiomis dienomis naudoja pakankamai daug vyresnio amžiaus žmonių, tačiau tai yra suprantama, nes jie visą savo gyvenimą praleido naudodamiesi būtent laidiniais telefonais, o beveik visas namie praleidžiamas laikas puikiai atitinka jų gyvenimo tempą, kuris vyravo prieš keletą dešimtmečių. Vis dėlto, dabartinė vyresnio amžiaus žmonių karta, užaugusi su laidiniais telefonais, pamažu nyksta, o po keleto dešimtmečių senatvės malonumais besimėgausiantys žmonės tiesiog nebežinos laidinio telefono sąvokos reikšmės, kas puikiai atspindi tai, jog laidiniai telefonai nebeturi jokių perspektyvų – jau artimiausiu metu tai turėtų tapti populiariu įvairių muziejų antikvaru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *