256 GB atminties korteles

Praitų metų rugsėjį kompanija „Lexar“ pristatė pirmąją 256 GB talpos SDXC tipo atminties kortelę. SDXC technologijos atminties kortelių vietos limitas yra apie 2 terabaitus. Tai gerokai daugiau lyginat su maksimalia  32GB talpa SDHC technologijoje, kurios limitas jau senokai yra pasiektas. Pilnas 256 GB Lexar kortelės pavadinimas yra „Lexar Professional 400x SDXC UHS-I“. 256 GB talpos atminties korteles turėtų praversti profesionaliems fotografams, kurie dirba su ypatingai didelės raiškos ir išmatavimų fotografijomis. Į tokią kortelę galima sutalpinti netik gausybę foto, bet ir video failų.

Kitas kortelės privalumas – didelė sparta

„Lexar Professional 400x SDXC UHS-I“ priskiriama prie greitų atminties kortelių, nes užtikriną minimalų 60 megabitų per sekundę failų nuskaitymo greitį. Tačiau, jei norėsite nuskaityti pilną atminties kortelę jums tam prireiks ~4369 sekundžių, arba 1,2 valandos.

Keli trūkumai

Nepaisant privalumų kuriuos turi tokios milžiniškos talpos atminties kortelės, yra ir keletas minusų.Visų pirma nesaugu didelį informacijos kiekį laikyti vienoje laikmenoje. Pametus kortelę ar jai sugedus nuostoliai gali būti milžiniški. Gamintojas tvirtina, kad ši atminties kortelė buvo testuojama su daugiau nei 800 įrenginių ir jokių nesklandumų ar galimų informacijos praradimo požymių nebuvo pastebėta. Be to, perkant kortelę kartu gausite ir nemokamą „Image Rescue 4“ versiją padėsiančią atkurti prarastą infomaciją. Nepaisant to visų svarbių failų vienoje kortelėje saugoti vistiek nepatartina.

Antras trūkumas – didžiulė atminties korteles kaina. Vos tik pristatyta rinkoje „Lexar Professional 400x SDXC UHS-I“ kainavo „kosminius“ 900 JAV dolerių ( 2.3 tūkst. litų), nors šiuo metu kortelė kainuoja beveik dvigubai pigiau (460 dolerių), kaina vistiek yra didžiulė. Palyginimui, tokio paties greičio, tačiau 32 Gb talpos Lexar atminties kortelės kainuoja tik apie 30 dolerių. Taigi už tą pačią kainą galėtumėte įsigyti daugiau nei 15 identiškų charakteristikų 32 GB talpos Lexar atminties kortelių. Bendras turimos atminties kiekis siektų daugiau nei 490 GB. Taigi, išvada yra aiški: pirkti kelias mažesnės talpos atminties korteles apsimoka labiau nei vieną didelę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *